Moje cesta k józe 

K józe jsem se dostala před několika lety. Bolesti zad v důsledku sedavého zaměstnání i to, že jsem nikdy netíhla ke sportu, mě dovedly k uvědomění, že pokud chci žít plnohodnotný aktivní život, musím se o své tělo začít starat a udržovat ho v kondici. Po několika pokusech ve fit centru přišla první hodina jógy. Očekávání, jaké TO bude, vystřídalo zklamání a další hledání stylu cvičení, které by mi vyhovovalo. Po čase jsem se odhodlala k další lekci jógy, kterou vedla jiná lektorka. A výsledek? Skvělá lekce! Příjemný hlas, jasné instrukce, dokonalé protažení a plynulé střídání pozic (ásan). Tehdy jsem pochopila, že si s jógou budu rozumět. 

Jóga dnes pro mě znamená cestu. Je pro mě stále nová, neopakovatelná, jedinečná. Baví mě ji poznávat. Vnímám její přítomnost. Dotkla se mě a jsem za to vděčná. 

Profesionálně se józe věnuji od roku 2016, kdy jsem absolvovala kurz Instruktor jógy, trenér II. stupně, se specializací Hatha jóga a kurz Asistence v pozicích. Ve volném čase navštěvuji lekce jiných instruktorů, vzdělávám se a absolvuji další kurzy a zajímavé workshopy (Arteterapie, Malování mandal,...)

Absolvované kurzy: 

2015 - Dvoudenní seminář Hormonální jóga pro ženy 

2016 - Asistence v pozicích 

2016 - Instruktor jógy, trenér II. stupně, specializace Hatha jóga 

2016 - Náprava a rozvoj dechu u dětí i dospělých

2017 - Akrojóga 

2017 - Jóga pro děti 

2017 - Jóga pro seniory 

2018 - Yoga Teacher RYT200 Yoga Alliance 

2018 - Hormone Yoga Therapist for Menopause by Dinah Rodrigues

2019 - Ashtanga Yoga Teacher Training RYT100 Yoga Alliance

2019 - Ashtanga jóga (Manju P. Jois) 

2019 - Ashtanga jóga (Monika Rišková)  

2020 - Ashtanga yoga Teacher Training Level 1, RYT100 Yoga Alliance (Jaro Pávek)