Chci si vybrat

Všechny kurzy jógy, které probíhají ve studiu JÓGA KARVINÁ, vycházejí buď z klasické HATHA jógy nebo z tradiční ASHTANGA jógy, které jsou zvládnutelné pro každého. V případě zdravotního omezení se vždy najde vhodná varianta, jak se přiblížit dané pozici nebo v jiné pozici získat stejný účinek.

HATHA jóga

HATHA jóga je klidnější forma jógy, jejíž podstatou jsou ásany (jógové pozice), pránáyáma (dechové techniky) a meditace. Lekce začínají pránáyámou, pokračují průpravnými cviky k protažení tela, ásánami a končí relaxací. Pránáyáma bývá zařazena i na konec po relaxaci.

Účinky HATHA jógy

 • rehabilitační terapie při bolestech pohybového aparátu
 • zlepšuje činnost vnitřních orgánů a je prevencí kardiovaskulárních onemocnění
 • zpevňuje tělo a zvyšuje fyzickou kondici
 • přináší fyzické a psychické uvolnění


HATHA jóga VE TMĚ

HATHA jóga ve TMĚ je unikátní a v Karviné ojedinělý typ lekce jógy, během které máte jedinečnou možnost zůstat sami se sebou bez rušivých vnějších vlivů. Nejste rozptylováni tím, co vidíte a jestli se na Vás někdo dívá, máte dostatek času vnímat své tělo, pohyby, rovnováhu, dech... Mysl se utiší, tok myšlenek zastaví a jste jen Vy a přítomný okamžik. Během lekce nás čeká pránáyáma, protažení, ásány a závěrečná relaxace. Lekce jsou klidnější a jsou určeny všem, i naprostým začátečníkům.


ASHTANGA jóga

ASHTANGA jóga je komplexní systém, který využívá ásany, specifický dech (udžají), bandhy, drišti a zachovává metodu vinyasy (vedení pohybu na základě dechu). Je vhodná pro ty, kteří jsou schopni praktikovat minimálně 3x týdně. Lekce začíná Surya Namaskar A a B (Pozdravy slunce) a pak následují přesně po sobě jdoucí pozice.

Účinky ASHTANGA jógy

 • posiluje tělo, odstraňuje bolesti, léčí (nejenom) záda
 • podporuje správnou funkci metabolismu
 • pozitivně působí na psychiku


FIT jóga

Kurzy FIT jógy jsou specifické tím, že se cvičí v místnosti vytopené na 35 - 40 st. Celsia. Pozice vychází z klasických stylů jógy a lekce jsou sestaveny tak, aby došlo k protažení a posílení celého těla. Před lekcí FIT jógy se doporučjuje zvýšit pitný režim, protože během lekce dochází k intenzivnímu pocení.

Účinky FIT jógy

 • dochází k rychlejšímu spalování tuků, detoxikaci, zvýšení kondice, posílení imunity
 • pozitivně působí na psychiku, odbourává stres


HORMONÁLNÍ jóga

Celým názvem HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE PRO ŽENY PODLE DINAH RODRIGUES je sestava cviků, která pomáhá ženám při hormonálníé nerovnováze a preventivně ženám nad 35 let bez ohledu na to, zda mají potíže. 

Sestava je stále stejná a nemění se. Cviky vycházejí z HATHA jógy, kombinují se s dynamickým dechem (Bhastrika) a Tibetskou technikou vedení energie do konkrétního bodu. Cvičí se každý den 2-3 měsíce, nebo do dosažení požadovaných účinků, pak se intenzita cvičení sníží na 2-3x týdně.

Účinky HORMONÁLNÍ jógové terapie

 • pomáhá s PMS, bolestivou menstruací, poycystickými vaječníky a některými příčinami neplodnosti
 • pomáhá v období menopauzy, zmírňuje a odstraňuje návaly horka, migrény, emoční výkyvy a další příznaky
 • omezuje padání vlasů, lámavost nehtů, problémy se suchou pletí, nespavostí, nedostatečnou činností štítné žlázy